flag Судова влада України

Історія апеляційного суду Дніпропетровської області

   Частина апеляційного суду Дніпропетровської області утворена відповідно до Указу Президента України «Про розміщення апеляційних судів Дніпропетровської та Донецької областей» від 30 січня 2002 року № 80/2002. Рішенням Криворізької міської Ради від 24 грудня 2003 року частині апеляційного суду була виділена триповерхова будівля, побудована в 1951 році, яка знаходиться за адресою: пр. Дзержинського, буд. З1 в місті Кривому Розі

Дніпропетровської області.

          З 01 липня 2004 року  в частині апеляційного суду Дніпропетровської області у м.  Кривому Розі були утворені палати з розгляду цивільних та кримінальних справ, які розглядали апеляційні скарги на судові рішення та кримінальні справи по першій інстанції, з 1 жовтня 2004 року - розгляд кримінальних справ по апеляціям.  Організаційне забезпечення діяльності частини апеляційного суду здійснює його апарат, до складу якого входить відділ організаційного забезпечення діяльності частини апеляційного суду Дніпропетровської області у м. Кривому Розі.

                 Після розміщення частини суду у м. Кривому Розі посади суддів обіймали:

- Неклеса Віктор Іванович –– суддя, заступник голови судової палати у цивільних справах, який забезпечував контроль ефективності діяльності апарату  частини апеляційного суду Дніпропетровської області  у м. Кривому Розі. За період діяльності,  зробив вагомий внесок в становлення та розвиток частини суду, уміло організував роботу та виховував професійні кадри, був авторитетним наставником  та порадником для суддів і працівників апарату,  постійно підвищував їх  рівень знань та  кваліфікації.

- Літвіненко  Валентина Олексіївна - суддя апеляційного суду Дніпропетровської області з 08.07.2003 року до 02.01.2006 року, у зв’язку з виходом у відставку. Її життя обірвалося у зв’язку з хворобою у 2011 році.

- Шніпова Любов Григорівна - з 08.07.2003 року до 28.12.2005 року - суддя апеляційного суду Дніпропетровської області.

- Карнаух Валентина Володимирівна –з 08.07.2003 року до 17.06.2013 року - суддя апеляційного суду Дніпропетровської області .

          Виконували свої професійні обов'язки протягом багатьох років, стали прикладом гідного служіння Закону і Справедливості. Працювали віддано справі, з невичерпною енергією, надзвичайно широкою ерудицією, з чуйністю і         доброзичливістю.

          На сьогоднішній день апеляційний суд Дніпропетровської області очолює Деркач Наталія Миколаївна, корпус суддів частини суду у м. Кривому Розі складається з судової палати з розгляду цивільних справ та судової палати з розгляду кримінальних справ.

Апарат суду частини апеляційного суду Дніпропетровської області у м. Кривому Розі складається   з кваліфікованих та професійних кадрів, діяльність яких створює сталі гарантії захисту прав та свобод громадян, дотримання принципу верховенства права.