flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суди Дніпропетровщини у трійці лідерів за кількістю комунікаційних заходів на рівні України

27 червня 2018, 16:57

Суди Дніпропетровщини (перша та апеляційна інстанції) зайняли 3 місце у загальнонаціональному рейтингу Вищої ради правосуддя за кількістю комунікаційних заходів. Позитивний досвід та лідерські позиції Дніпропетровщини відзначили у Києві під час Другого загальнонаціонального форуму "Незалежні суди та вільні ЗМІ: розширення можливостей співпраці". Організаторами форуму виступили Вища рада правосуддя спільно з Верховним Судом, Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Радою суддів України, Державною судовою адміністрацією України за підтримки Канадсько-українського Проекту підтримки судової реформи та генерального інформаційного партнерства від Юридичної газети й "Інтерфаксу-Україна". Представники судової влади, іноземні експерти, журналісти та редактори провідних ЗМІ України обмінялися думками, ідеями, пропозиціями про те, як комунікацію між судами та медіа зробити максимально ефективною для обох сторін.

У нашому регіоні трансляція була організована на базі Апеляційного суду Дніпропетровської області. Обговорювані теми викликали жваву дискусію та обговорення між суддями-спікерами, прес-секретарями судів міста та області.

"Відновити довіру до судової влади не вдасться до тих пір, допоки суди не донесуть до суспільства, що вони змінюються на краще і зробити це можуть тільки професійні журналісти", - зазначив Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк.

На думку голови Апеляційного суду Дніпропетровської області Наталії Деркач, ініціатива судів у співпраці зі ЗМІ позитивно впливає на підвищення рівня довіри до роботи суддів та правосуддя в цілому. Адже свою думку про суди та інші органи влади громадяни у першу чергу формують з отриманої інформації у ЗМІ. «Медіа є рупором процесів, які відбуваються у житті держави та регіону і від злагодженої роботи усіх судів залежить позитивний імідж судової влади України», - наголосила вона

Панельні дискусії присвятили темам:  "Суди і ЗМІ. Розширення можливостей співпраці: чого потребують суди від медіа?" та "Розширення можливостей співпраці: чого потребують ЗМІ від судів?", «Розширення можливостей співпраці: канадський досвід», «Бліц. Суди і ЗМІ: соцпроекти» та «Розширення можливостей співпраці: складні питання і відповіді. Підсумкова дискусія»

Член Ради суддів України Тетяна Суярко, яка була модератором першої панельної дискусії, зазначила, що суди стали проактивними в напрямку комунікації. "Журналісти все більше звертаються за коментарями і це вже справжній діалог та приклад зацікавленості в тому, як працює судова влада", - прокоментувала вона.

За інформацією начальника управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату ВРП, керівника Прес-центру судової владиОксани Лисенко, "тільки за цей час роботи Вищої ради правосуддя та судової влади в цілому стались революційні зміни і комунікація не виключення". Вона зазначила, що зі створенням Прес-центру було оновлено веб-портал судової влади. Його активність за І квартал цього року у порівнянні з минулим, зросла майже на 50%. Також здійснено цілий ряд організаційно-просвітницьких заходів, які стосуються висвітлення діяльності судів, оновлено базу суддів-спікерів, в усіх судах було залучено майже 14 тис. громадян до участі у просвітницьких заходах, ініційовано понад 1200 публікацій у ЗМІ, у яких йшлося про діяльність судів та процеси, що відбуваються у судовій владі.

Генеральний директор агентства «Інтерфакс-Україна» Олександр Мартиненко переконаний, що довіра до суду неможлива без прозорості в його діяльності:"Відкритість судової влади – це двосторонній рух. Суди та ЗМІ повинні не лише робити кроки назустріч одне одному, а й працювати разом". 

Цікавим та інформативним став виступ члена ВРП, судді апеляційного суду Харківської області Лариси Швецової.  У свої доповіді вона торкнулась питань розширення можливостей співпраці між судами та ЗМІ, зокрема наголосила на необхідності доступності та зрозумілості роботи судів для громадян та ЗМІ. «Ми маємо викладати рішення простою мовою, аби правосуддя дійсно відправлялося», - підсумувала пані Лариса.  

Цього дня учасники форуму також отримали інформацію про канадський досвід організації комунікації, ознайомилися з функціонуванням соціальних проектів, які стосуються судової тематики як в Україні, так і за її межами та окреслили головні напрямки роботи на наступний рік.