Задати питання
flag Судова влада України

Проблеми та перспективи судового адміністрування, оптимізація роботи судів, організація служби судової охорони – головні питання V міжнародної науково-практичної конференції "Судове адміністрування як складова реформи правосуддя"

04 грудня 2017, 13:03

  Конференція, яка пройшла у Києві 01 грудня 2017 року, стала своєрідним підсумком роботи Державної судової адміністрації України (ДСА), яка цьогоріч відзначила 15 років діяльності.

          Під час конференції служителі Феміди обговорили найкращий світовий досвід у розвитку судового адміністрування, питання якості роботи суду, навчання судових адміністраторів, світові стандарти судового адміністрування, український досвід тощо.

          Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, підсумовуючи роботу ДСА України, визначив її роль у системі органів судової влади. Він також окреслив ряд перспективних напрямків роботи, серед яких: проведення оптимізації мережі судів, визначення оптимальної кількості суддів та працівників апаратів судів з урахуванням судового навантаження, обрахування бюджету кожного суду відповідно до кількості розглянутих справ, розробка та впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, модернізація та підтримка на належному рівні ІТ-інфраструктури судів, організація роботи служби судової охорони та інше.

          Про шляхи реформування та завдання апарату суду розповів учасникам конференції проректор з забезпечення організаційної діяльності Національної школи суддів України (НСШУ) Володимир Мазурок. За його словами, НШСУ  регулярно оновлює навчальні курси та шукає новітні засоби для вдосконалення роботи судових адміністраторів.

          Міжнародний експерт з оцінки якості роботи суду Пім Альберс, виступаючи на конференції, відзначив, що система оцінки якості роботи суду є надзвичайно важливою для роботи, адже дозволить зрозуміти недоліки у роботі та в подальшому їх усунути.

          Професор Університету штату Мічиган Морін Коннер зауважила у своєму виступі, що у роботі судового адміністратора важлива командність роботи, відповідність визначеним компетенціям, вміння взаємодіяти зі громадськістю та ЗМІ.

          На важливості комунікаційного підходу в налагодженні питань довіри до суду наголосив і консультант з питань реформи сектору правосуддя, експерт Ради Європи Рей Бернінгем.

          Суддя Дерек Грін зазначив, що в управлінні судом важливим залишається дотримання балансу між незалежністю судової системи та ефективністю управлінням.

          Памела Райдер Лахі, експерт з судового адміністрування (Канада), ознайомила учасників конференції з досвідом своєї країни у проведенні виїзних судових засідань та роботою судів у надзвичайних ситуаціях, котрі є актуальними для  української системи правосуддя.

          Модель судового адміністрування у Німеччині, Австрії, Італії, а також досвід реформування судового адміністрування презентував професором Науково-дослідного центру з питань судочинства факультету політичних та соціальних наук Болонського університету ДаніелоюКаваліні.

          Також під час конференції сторони обговорили взаємовідносини голови суду та керівника апарату суду, раціональне управління ресурсами суду,  становлення територіальних управлінь ДСА, сучасні технології в судочинстві, інші питання.

 

За матеріалами судової влади України