flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Як підвищити свою психологічну витривалість, професійно не вигоріти та успішно пройти тестування вчили суддів регіону

21 листопада 2017, 13:21

Професія судді є однією з найбільш стресових, завантажених, психологічно складних та відповідальних. Щодня служителі Феміди стикаються з десятками позовів та шквалом людських емоцій. Лише в апеляційному суді Дніпропетровської області протягом дня проходить близько 100 судових засідань, у той час як у деяких країнах Європи до 30 на місяць. Один суддя протягом дня може розглядати до 10 скарг.  

        Все це потребує неабиякої зосередженості, уваги та об’єктивності. Особливо перед кваліфікаційним оцінюванням, складанням інтелектуальних та психологічних тестів. 

        За ініціативи голови апеляційного суду Дніпропетровської області Наталії Деркач та за підтримки головного лікаря лікарні ім. Мечникова Сергія Риженко регіональне відділення Національної школи суддів України провело зустріч суддів апеляційних та місцевих судів зі спеціалістами у галузі методології психологічного тестування.

        «Суддя – це професіонал, який завжди працює на межі людських можливостей. У нашій роботі головне – відстояти законність та честь громадян. Робота судді – це завжди ненормований робочий графік, постійне напруження та людські емоції. В таких ситуаціях вкрай важливо бути незаангажованим, беземоційним та розсудливим. Тим більше, перед нелегким тестуванням, яке ми зараз проходимо», - зазначила Наталія Деркач.     

        Провідні психологи та психотерапевти регіону під керівництвом завідуючої обласним психосоматичним центром Світлани Мороз  презентували суддям зміст  інтелектуальних та психологічних тестів у формі МРІ-2, BFQ-2, НCS-integrity Check. Також сторони обговорили відповіді на питання, які можливі під час тестування. 

        Психологи навчили суддів, як психологічно не вигоріти після надважкої роботи, а також підвищити рівень стресостійкості. А також  продемонстрували нове бачення психологічної оцінки судді як людини, яка покликана бути еталоном поведінки під час відправлення правосуддя та в позасудовій діяльності

        Учасники семінару пройшли тестування, за результатами якого кожен бажаючий отримав індивідуальні консультації на базі Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І. І. Мечникова.