flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судові установи України виступають за активну взаємодію з громадськістю та ЗМІ!

17 листопада 2017, 14:16

 Суди є одним з головних найважливіших механізмів захисту порушеного права. Їх максимальна відкритість сприяє відновленню довіри до судової влади. 

    За статистикою в Україні майже 90% громадян жодного разу не стикались з роботою судової системи, а всього 13% впевнені у відкритості судів. Забезпечення довіри громадян до владних інститутів, зокрема, судової влади  є одним з ключових напрямків їх діяльності. Саме тому судді активно виступають за відкриту взаємодію з громадськістю та ЗМІ.

   Сьогодні у Дніпрі Вища рада правосуддя України за підтримки Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» провела тренінг для голів судів та суддів регіону. Тема тренінгу «Презентація концепції прямих зв’язків між суспільством та судовою владою та кращого досвіду судів із впровадження прямих зв’язків між судами та суспільством».  Реалізація даного проекту дасть змогу узагальнити позитивний досвід прямих зв’язків, що  існує у вітчизняних судах України, розробити методичні рекомендації щодо програм охоплення та поширити таку практику в інших органах та установах системи правосуддя.

    Своїм досвідом у сфері взаємодії між суспільством і судовою владою поділилися лідери судової комунікації: Тетяна Суярко (суддя-спікер Господарського суду Харківської області), Оксана Лисенко (начальник управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя). А також голови та судді-спікери судів Вінницької  області, Полтавської області та м. Суми, які презентували свій досвід роботи з підростаючим поколінням, активну просвітницьку роботу, заходи для громадськості та ін

   Концепція прямих зв’язків між суспільством і судовою владою була схвалена у липні цього року та рекомендована до впровадження усім судам спільним рішенням учасників Комунікаційного комітету системи правосуддя, який об’єднує представників комунікаційних підрозділів Вищої ради правосуддя, Верховного Суду України, Ради суддів України, Національної школи суддів України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації України, Національної школи суддів України.