flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

20-21 жовтня 2015 року у м.Дніпропетровську проходить семінар на тему: « Досудове врегулювання спорів за допомогою судді».

21 жовтня 2015, 15:46

  20-21 жовтня 2015року у м.Дніпропетровську проходить семінар на тему: « Досудове врегулювання спорів за допомогою судді».                                            

     З квітня 2012 року розпочав свою роботу українсько-канадський Проект «Освіта суддів - для економічного розвитку», який реалізовується Національним суддівським інститутом Канади та Офісом Уповноваженого з питань федеральних суддів Канади.

    Одним із компонентів Проекту є досудове врегулювання спорів, який впроваджується у чотирьох пілотних судах  України : окружних адміністративних судів Одеської, Івано-Франківської областей, Малиновського районного суду         м. Одеси та Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області. У рамках реалізації цього компонента організовується навчальний семінар  для суддів східних і центральних областей, який почав свою роботу з 20 жовтня у                                м. Дніпропетровську.

    Із вітальним словом виступив начальник відділу міжнародних програм Офісу Уповноваженого з федеральних судових справ Канади Олег Шаков, який розповів учасникам про переваги застосування процедури досудового врегулювання спорів за допомогою судді у Канаді та подякував Комісії за підтримку у реалізації Проекту.

     Також привітали учасників семінару Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, голова апеляційного суду Дніпропетровської області Наталія Деркач та начальник відділу міжнародного співробітництва Поліна Казакевич, яка детально зупинилася на питаннях співпраці Комісії та Проекту.

     В семінарі взяли участь голова  апеляційного суду Дніпропетровської області Деркач Наталія Миколаївна, її  заступник Живоглядова Ірина Карлівна, судді Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Полтавської, та Харківської областей.

   Метою заходу стало набуття суддями загальних та адміністративних судів навиків проведення процедури досудового врегулювання.   

      В ході проведення семінару суддею Суду Королівської Лави провінції Саскачеван Тадеушем Зажечни та суддею Суду Королівської Лави провінції Манітоба Дональдом Бриком були проведені презентації з питань, що стосуються розвитку механізму досудового врегулювання спорів, прозорості судочинства, економії робочого часу, зменшення навантаження  в процесі проходження справ у суді, висвітлювались ключові фактори, які  суддям необхідно брати до уваги  в процесі проведення засідання з досудового врегулювання спору.

«Така процедура довела свою ефективність в окремих провінціях Канади. Так, в провінції Саскачеван, де застосування даної процедури є обов’язковим, у досудовому порядку вирішується від 65 до 70% спорів. З досвіду Канади, здійснення процедури досудового врегулювання спору може зайняти від декількох годин до декількох тижнів, залежно від складності справи і кількості сторін. В середньому досудове врегулювання займає 1 – 3 дні», – зазначив суддя Суду Королівської лави провінції Саскачеван (Канада) Тед Зажечни.

Про переваги застосування процедури досудового врегулювання розповіли адвокати з Канади Тоні Маркс та Алан Макінтайр, та провели практичне заняття на тему: «Як досягти домовленості у справі».  

 

      З українським досвідом застосування процедури досудового врегулювання спорів за допомогою судді ознайомили учасників семінару представники пілотних судів, а саме: голова Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк, голова Малиновського районного суду Леонід Лічман, заступник голови Одеського окружного адміністративного суду Елла Катаєва, суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Оксана Лучко.

 Згідно з відгуками пілотних судів головною перевагою запровадження цієї процедури у судах є економія коштів та часу усіх потенційних учасників судового процесу.