flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відбулося засідання Ради суддів України, в якому прийняла участь суддя апеляційного суду Дніпропетровської області

17 грудня 2014, 11:35

 11 грудня 2014 року у приміщенні Державної судової адміністрації України відбулося засідання Ради суддів України.

У якості представника від Дніпропетровської області за допомогою режиму відеоконференцзв’язку у засіданні прийняла участь суддя Апеляційного суду Дніпропетровської області Кононенко Олена Миколаївна.

На порядку денному було вісім питань, які потребували уваги:   

Голова Ради суддів України поінформувала членів Ради про те, що 15 грудня 2014 року відбудеться складення присяги суддями, призначеними на посаду судді вперше.

Радою було заслухано голову Комітету етики, врегулювання конфлікту інтересів та професійного розвитку суддів Ради суддів України Тетяну Чумаченко про створення робочої групи зпідготовки коментаря до Кодексу суддівської етики та вирішено створити робочу групу з підготовки названого коментаря до Кодексу.

Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко поінформувала, що судова влада першою з усіх органів юстиції розробила свої стратегічні напрямки, тобто Стратегію розвитку судової влади України на 2015-2020 роки та чітко бачить перспективи свого розвитку. Очільник Ради схарактеризувала основні спрямування Стратегії та означила очікувані результати від її реалізації. Радою суддів України затверджено Стратегію розвитку судової влади України на 2015 – 2020 роки.

Члени Ради обговорили результати спеціальної Панелі «Ефективність реформування судової системи» у рамках Східного партнерств.

Так, проаналізувавши діяльність судів загальної юрисдикції міста Києва, Київської і Одеської областей, було констатовано, що основну частку завершеного провадження становили справи про адміністративні правопорушення (31%), цивільні та комерційні позови – 23%, інші справи – 20%, справи, що витікають з адміністративних правопорушень – 13%, кримінальні справи – 11%, особливе провадження у цивільних і комерційних справах – 1%. У цілому темпи розгляду справ в останні три роки зросли і сьогодні знаходяться на стабільно високому рівні (101%). Разом з тим, у процентному відношенні кількість судів, в яких темпи розгляду справ не нижче встановленої межі, збільшилася з 75% у 2011 році до 92% у 2013 році. Тобто ситуація з цим показником є кращою, ніж в інших європейських державах. Членами Ради констатовано, що в Україні не отримали належного розвитку методи професійного використання сучасних засобів для оперативного управління діяльністю судів і підвищення їх ефективності (впровадження інформаційних технологій, систем забезпечення якості, безперервного контролю/моніторингу і оцінки), для чого рекомендується розвивати професійність і судове самоуправління. Радою прийнято рішення сприяти продовженню моніторингу та напрацюванню критеріїв оцінки діяльності судів.

Радою суддів України прийнято рішення про відзначення окремих працівників органів судової влади до Дня працівників суду.

Голова Ради суддів України привітала суддів та працівників апаратів судів із професійним святом та побажала всім здоров‘я, радощів, благополуччя, натхнення та миру.